October 26, 2021 01:29
Македонија

Од утре пад на температурите за 10 степени

Од утре до четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на значително постудена воздушна маса, времето ќе биде променливо облачно и значително посвежо, информира УХМР.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе опаднат за околу 10 степени, а од четврток и утринските ќе бидат особено ниски, на некои повисоки места може да се спуштат и до 0 степени.

Од петок ќе има пораст на дневните температури.

Watch anime online for free at ANIMEFLIX watch anime

Website https://gogoanime.be: Watch Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time and Darkness (Dub) gogoanime Episode Full gogoanime online

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch Hayate the Combat Butler (Dub) Episode 52

Discogs: https://www.discogs.com/fr/user/animeflixnl

Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1431680