January 26, 2021 07:28
Македонија

Од утревечер засилен северен ветер и пониски температури

Под влијание на продор на студена воздушна маса утре кон крајот на денот и во сабота ќе дува засилен северен ветер, а на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, информира Управата за хидрометеролошки работи.

Од сабота дневната температура значително ќе се намали, а од недела продолжува стабилното време со значително пониски утрински температури, кои во поголем дел од земјава ќе се спуштаат под -5 степени.

Watch Bleach Episode 199 at website https://gogoanime.be. See more weathering with you gogoanime

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (Dub) Episode 9 at website https://animeheaven.pro my anime heaven