June 26, 2019 20:30
Хроника

Од Театар Комедија украден гасен пиштол и револвер

На 11.04.2019 во ПС-Центар од страна на Национална  установа-Театар Комедија пријавено е кражба на гасен пиштол, револвер  и електрошок, што се употребувале во претстави. Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Нови вести

Барал 3.000 евра од кумановка за да не објави секси фотографии

Igor

Повреден моторџија во Скопје

Igor

На „Ќафасан“ запленета кеса со марихуана, уапсен Албанец

Daniela