September 18, 2021 15:44
Македонија Хроника

Спасовски: Од септември лани до сега уапсени 479 лица барани со потерници

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на својот фејсбук профил соопшти дека во изминатиот период лишено од слобода е 251 лице, а од септември 2020 година досега уапсени се 479 лица барани по централни и меѓународни потерници.

Тој потсетува и дека пред десетина дена беше уапсено лица кое се криело 17 години.

-Во изминатиот период 251 лице лишено од слобода, а досега од септември 2020 година 479 лица се уапсени барани по централни и меѓународни потерници, од кои 50 тина лица се топ приоритет на МВР и на државата или се бараат повеќе години. Пред 10 тина дена имаше апсење на лице кое се криело 17 години, заслужува и внимание и признание оперативната група, наведува Спасовски.

TwistMoe: Maya the Bee (Dub) anime episode 52 online free at https://twistmoe.net anime streaming

Jungle De Ikou! (https://4anime.biz/m/v4R6) Episode 3

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Librarything: https://www.librarything.com/profile/gogoanimebe

Os mbed: https://os.mbed.com/users/kissanimemx/