Македонија

Од последици на Ковид-19 почина снимателот Тони Николовски

Од последици од коронавирусот (Ковид-19) почина Тони Николовски, поранешен снимател во Агенција Анадолија (АА) во претставништвото во Скопје.

Николовски работеше како снимател во Агенција Анадолија (АА), Сервисот на македонски и Сервисот на албански јазик во Скопје, од 2015 до 2020 година.

Вработените на АА ќе го паметат Николовски како колегијална и професионална личност, која со својот работен ангажман даде придонес за АА.

Тони Николовски беше роден на 24.8.1964 година во Битола.

Агенција Анадолија изразува искрено сочувство до семејството на починатиот и до сите колеги.

GoGoAnime haikyuu gogoanime: Watch Dragon Ball (Dub) Episode 32 (https://gogoanime.be/m/JA4/ep-32)

AnimeFreak anime websites: Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 1 (https://animefreak.ws/m/Lbop/ep-1)