November 26, 2022 14:17
Македонија

Од петок утрински температури под нулата

Утре и в четврток времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на планините со повремен локален снег.

Во петок и сабота ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а во недела се очекуваат нови локални врнежи од дожд и снег на планините.

Како што најавуваат од УХМР, од петок утринските температури на повеќе места ќе бидат под нула.