June 14, 2021 07:51
Македонија

Од петок повремен дожд, во понеделник обилни врнежи

УХМР за утре најавува стабилно време, освен во северозападните планински подрачја, каде ќе има услови за провејување на снег.

Од петок попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег, со променлив интензитет. Во понеделник се очекуваат обилни врнежи на повеќе места.

KissAnime kissanimedub: Attack on Titan (https://kissanimeonline.com/m/GM) Episode 25

AnimeTV anime: SK8 the Infinity (Dub) Episode 8