Македонија

Од ноќеска дожд и снег

Времето утре ќе биде сончево со мала локална облачност. Кон крајот на денот во западните делови облачноста ќе се зголеми. Во текот на ноќта во западните и северните делови ќе има локални врнежи од снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер претежно од западен правец.

Во петок времето ќе биде облачно со повремени врнежи од снег, особено наутро и претпладне. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови, каде насекаде ќе се формира снежна покривка, а на планините ќе се зголеми. Помала снежна покривка ќе се формира и во останатите делови од земјава, освен во централниот и долниот дел на Повардарието. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Попладне облачноста ќе се намалува особено во источните подрачја. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието.

Во сабота времето ќе биде сончево со умерена облачност, студено и ветровито. Во северните делови ќе има услови за провејување на слаб снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime streaming World's End Harem

AnimeDao Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

AnimeDao Attack on Titan (Dub)

AnimeDao Bleach (Dub) Episode 357

free anime Attack on Titan Season 2 (Dub)

tải go88