Македонија

Од недела обилни врнежи и локално невреме

Од недела попладне и во нареднате денови нашето подрачје ќе биде под влијание на серија влажни воздушни бранови од Медитеранот.

Ќе преовладува облачно и нестабилно време, на повеќе места со обилни врнежи од дожд – над 50 литри на метар квадратен.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Нови вести

(Видео) Стоилковски: На вечерашниот состанок на ЦО, Заев да понесе одговорност за не добивањето датум за преговори со ЕУ

Filip

Од среда почнува поднесувањето барања за новите права од социјалната реформа

Filip

СДСМ: Заради справување со сиромаштијата што ја остави ВМРО-ДПМНЕ, Владата ја зголемува социјалната помош за 300 отсто

Filip