August 21, 2019 11:47
Македонија

Од недела обилни врнежи и локално невреме

Од недела попладне и во нареднате денови нашето подрачје ќе биде под влијание на серија влажни воздушни бранови од Медитеранот.

Ќе преовладува облачно и нестабилно време, на повеќе места со обилни врнежи од дожд – над 50 литри на метар квадратен.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Нови вести

Велјановски: Започнавме со реконструкција и проширување на патот Хиподром-Илинден

Daniela

Пациентот со западнонилска треска и натаму во тешка состојба

Daniela

МТСП ќе отвори повеќе шелтри за жртви на семејно насилство

Daniela