October 18, 2021 13:17
Магазин

Од коронавирус почина српскиот актер Ненад Ненадовиќ

Српскиот актер Ненад Ненадовиќ почина во средата, во 57 година од животот во Белград. Тој неодамна се заразил со коронавирусот и се лечел во болницата во Батајница, пишуваат српските медиуми.

Беше постојан член на театарот „Бошко Буха“, рекордер по број на одиграни претстави во 2015 година. Во првите пет месеци таа година одиграл 77 претстави. Беше добитник на повеќе награди, меѓу кои три на „Бошко Буха“.

Со актерство почнал да се занимава на 13 години, познатата серија во „Враќање на отпишаните“.

Tenchi Muyou! Ryououki 3rd Season Picture Drama Episode Full

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeheaven.pro: Watch FLCL Alternative (Dub) animeheaven Episode 6 dubbed anime

KissAnime: Soukyuu no Fafner: Right of Left - Single Program anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime bleach

Themehorse: https://www.themehorse.com/support-forum/users/animeflixnl/

Credly: https://www.credly.com/users/gogoanimelol/badges