October 16, 2021 19:27
Магазин

Од коронавирус почина српскиот актер Марко Живиќ

Актерот Марко Живиќ почина денеска на 49-годишна возраст во Белград по тешка борба со коронавирусот.

Марко Живиќ ги помина последните денови во болница, на респиратор, и тој вторпат беше хоспитализиран поради коронавирусот, објави „Блиц“.

Првиот пат кога бил примен неговата состојба се стабилизирала, па бил пуштен на домашно лекување, но симптомите одеднаш се влошиле.

„Блиц“ пишува дека на Живиќ му бил отстранет тумор во 2008 година.

ANIMEFLIX: Kud Wafter anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix detective conan

4Anime: Wizard Barristers anime episode 12 online free at https://4anime.biz anime sites

https://animetv.cc chia anime tv me

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Website https://gogoanime.be: Watch Koutetsu Jeeg gogoanime Episode 46 gogoanime haikyuu to the top