January 16, 2022 00:35
Македонија

Од Интензивна нега на Клиниката за изгореници се префрлени повредените од несреќата, едно лице ќе биде оперирано

Повредените од сообраќајката на автопатот Струма, кои се сместени во болницата Пирогов, се во стабилна општа состојба. Нема опасност по нивните животи, информираат од здравствената установа.

Вчера биле оперирани две лица кои исто така се во добра општа состојба, пренесоа бугарските медиуми.

Повредените кои биле на интензивна нега се пренесени на одделението на Клиниката за изгореници и пластична хирургија. Една од жртвите денеска треба да биде оперирана.

Со оглед на шокот од она што се случи и тешките психо-трауми на настраданите, болницата пружила специјализирана психолошка поддршка. Се’ уште нема јасна прогноза кога пацинетите би можеле да се  вратат дома, појаснуваат од болницата.

free anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 1

watch anime online 4Anime Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

Dragon Ball Z (Dub) Episode 288

Attack on Titan Season 3 (Dub)

4Anime Dragon Ball (Dub) Episode 149