June 27, 2022 13:06
Балкан

Од Дунав е извадено тело за кое се претпоставува дека е исчезнатиот Периш од Сплит

Српските медиуми утрово информираат дека околу 9.30 часот од водите на Дунав  во Белград кај Ада е извадено тело на младо машко лице за кое се претпоставува дека е исчезнатиот Матеј Периш од Сплит. Официјални потврди сеуште нема. Телото ќе биде испратено на ДНК анализа за да се утврди дали станува збор за хрватскиот државјанин Периш кој исчезна во декември кога го напуштил клубот „Готик“.

Телото кое е извадено од Дунав на себе имало фармерки, маица со апликација и една бела патика. На терен се излезени форензичари.

Телот не е препознатливо, бидејќи долго време било во вода, но според облеката се претпоставува дека станува збор за исчезнатиот Периш по кого се трагаше од напуштањето на друштвото со кое пристигнал во Белград на дочек на Нова година.

 

 

 

go88 go math

sunwin miễn phí tải game sunwin sunwin bản chính thức sunwin pazuru