September 24, 2021 08:09
Македонија

Одложено рочиштето за „Плацеви на Водно”, дел од доказите на англиски, мора да се преведат

Заради барање на одбраната за превод на доказите во случајот  на Јавното обвинителство доставени на англиски јазик, на македонски јазик, како и зафатеност на адвокатот поставен по службена должност во предметот означен од обвинителството како „ТНТ”, денешното судење за „Плацеви на Водно” се одлага, соопштија од Основен кривичен суд Скопје.

Случајот го води судијата Илија Трпков, а застапник на обвинението е обвинителката Лиле Стефанова.

Според обвинението за случајот „Плацеви на Водно”, Груевски е обвинет за делата „перење пари и за противправно стекнување и прикривање на имот”, неговиот кум Ристо Новачевски, бизнисмените Ненад Јосифовиќ, Јордан (Орце) Камчев и Ратка Куновска Камчева се товарат за „перење пари”, а првиот братучед на Груевски и поранешен директор на УБК, Сашо Мијалков, е обвинет за „помагање при кривично дело перење пари и други приноси од казниво дело”.

AnimeFreak: Denjin Arrow - Pilot anime episode Full online free at https://animefreak.ws dubbed anime

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://animepahe.cc: Watch Ginga Hyouryuu Vifam: Kieta 12-nin animepahe Episode Full online anime

Profiles delphiforums: http://profiles.delphiforums.com/n/pfx/profile.aspx?webtag=dfpprofile000&userId=1891117994

Sites google: https://sites.google.com/view/gogoanime-official/home