January 24, 2022 21:04
Македонија

Одложени состаноците на Извршниот и Централниот одбор на СДСМ

СДСМ ги одложи за вечерва закажаните состаноци на Извршниот и на Централниот одбор поради деновите на жалост и несреќата што се случи во Бугарија кога во македонски автобус изгореа 46 патници, а неколкумина се повредени.

-СДСМ и целиот наш народ е во болка и тага поради страшната трагедија што се случи во Бугарија. Закажаните состаноци на ИО и на ЦО се одложени. Сочувство до семејствата и до целиот наш народ, посочуваат од СДСМ.

Нема информација кога ќе се одржат овие состаноци, на кои, како што беше најавено, се очекуваше претседателот на партијата Зоран Заев да поднесе оставка на оваа функција и да почне да тече рокот од 15 дена за распишување внатрепартиски избори за нов лидер.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 11

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime

watch anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

anime to watch AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)