September 19, 2019 13:02
Балкан

Одложена посетата на Ердоган на Србија најавена за 29 август

Посетата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на Србија најавена за 29 август е одложена, според „Танјуг“.

Турскиот претседател нема да дојде во Србија во текот на август и септември поради „усогласување на терминот“, соопшти турската амбасада.

Во врска со посетата на Ердоган беше најавено дека претседателот Александар Вучиќ и шефот на турската држава свечено ќе го означат почетокот на работата за изградба на автопатот Белград – Сараево, што треба да го гради турската компанија „Ташјапи“.

Нови вести

Хаг испрати нови покани за сослушување на припадници на ОВК

zane

Еден мигрант убиен во тепачка кај Бихаќ

zane

Над 115 илјади Косовци годинава ќе гласаат по прв пат

Valentina