Македонија Хроника

Одземени повеќе предмети при претрес во ќелиите на осудените во „Диво насеље” во Идризово

При претрес изутрината во 5 часот во затворот во Идризово во ќелиите на осудените од „Диво насеље” се пронајдени мобилни и други недозволени средства.

Од Управата за извршување на санкции за МИА информираа дека по наредба на судот, со асистенција на полицијата утрово во КПД Идризово е извршен претрес во неколку ќелии, при што се откриени и одземени повеќе предмети кои се предадени на вештачење.

Акцијата поминала во најдобар ред и без инциденти.

AnimeTV anime tv dragon ball z: Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12

ANIMEFLIX mob psycho 100 animeflix: Watch Wonder Egg Priority Episode 2