August 15, 2022 21:55
Спорт

Одбојкарките поразени од Египет на Медитеранските игри во Алжир

Македонската женска одбојкарска репрезентација попладнево загуби од Египет во својот прв настап на Медитеранските игри во Алжир.

Египетските одбојкарки беа подобри во првиот сет со 25:20. Македонките возвратија посилно во вториот сет со убедливи 25:11. Следните два повторно ги доби Египет со 25:19 и 25:23.

Во Б-групата се и селекциите на Тунис и на Грција.

Македонските одбојкарки утре во 2.коло ќе се соочат со селекцијата на Тунис. Овој натпревар почнува во 13 часот.

Три часа претходно (од 10 часот) на теренот ќе се појави и машката македонска репрезентација, протибник е селекцијата на Египет.

sun win

sun win

game bài sunwin game sunwin sunwin club

tải sunwin tải sunwin sunwin tài xỉu

sunwin web sunwin tải sunwin