July 25, 2021 05:22
Спорт

Одбојкарите повторно останаа без титулата во Европската лига

Македонската одбојкарска репрезентација доживеа пораз во финалето од Сребрената лига и повторно не успеа да дојде до златниот медал во ова натпреварување.

Во мечот за титулата, нашите одбојкари загубија од Данска со 1-3 иако имаа водство од 1-0 откако првиот сет го решија во своја корист со 25-23. Во вториот имаше контрола над резултатот до средината, водеше и со три разлика (8-5), но Данците се вратија и благодарение на серијата од пет поени дојдоа до предност од 20-16 која се покажа недостижна за нас

Исклучително неизвесен и важен беше третиот сет. Данците имаа водство до 13-9 по што следуваше серија од пет поени на нашата репрезентација. Ние го задржавме водството до 23-22, мечот отиде во „продолженија“, а таму противникот триумфираше со 27-25. Изгледа дека тоа емотивно ги исцрпи нашите одбојкари кои иако дадоа солиден отпор во четвртиот сет, дозволија Данска со серија од пет поени да поведе со 16-12 и да го освои сетот со 25-19.

Македонската репрезентација немаше одговор за Мадс Кјед кој оствари 32 поена. Кај нас најдобар беше Никола Ѓоргиев со 14 поени.

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix god of highschool. Katekyo Hitman Reborn! x ēlDLIVE Special (https://animeflix.nl/m/2gby) Episode Full

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Bikini Warriors OVA (https://animebee.to/m/2xbj) Episode 5

https://kissanime.mx kissanime official. Haganai: A Round-Robin Story's Ending Is Way Extreme (Dub) Episode Full