February 27, 2021 13:42
Свет

Одбор на Сенатот едногласно одлучи: Џенет Јелен за министерка за финансии

Одборот за финансии на американскиот Сенат едногласно ја одобри кандидатурата на Џенет Јелен за министерка за финансии, што укажува дека таа лесно ќе добие одобрување во Сенатот.

Во исто време, републиканците изразија резервираност поради амбициозните планови на американскиот претседател Џо Бајден за зголемување на помошта за време на пандемијата, инвестирање во инфраструктура и зголемување на даноците.

– Нема сомнение дека таа е квалификувана за оваа улога, рече конзервативниот републикански сенатор Џејмс Ланкфорд, истакнувајќи има несогласувања во политиката со Џенет Јелен.

Wandering Witch: The Journey of Elaina (Dub) (https://animeflix.nl/m/OKo0) Episode 4 at website https://animeflix.nl. See more animeflix website

Watch Hunter x Hunter Episode 145 at Funimation mob psycho 100 funimation