November 30, 2021 00:02
Македонија

Одбележување на месецот за борба против рак на дојка

Здружението за борба против рак „БОРКА – За секој нов ден” со виртуелна национална прес-конференција на тема „Справувањето со предизвиците во борбата со ракот на дојка” денеска во Скопје ќе го одбележи Светскиот месец за борба против ракот на дојка.

На онлајн конференцијата ќе се обратат министерот за здравство Венко Филипче, Драгана Могилевска – Груевска, Весна Рамљак, Нино Васев, Мери Пешевска и претседателката на здружението за борба против рак „БОРКА – За секој нов ден” Биба Додева.

Месецот за борба против рак на дојка ќе се одбалежи и во просториите на Рамстор Мол – Скопје каде ќе се обратат сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска, генералната директорка на  Рамстор Македонија, Даниела Адемоска  и Биба Додева.

AnimeTV: Spring and Chaos (Dub) anime episode Full online free at https://animetv.cc famous anime tv shows

AniWatch: Aquarion Logos anime episode 26 online free at https://aniwatch.pro anime stream

https://4anime.biz haikyuu season 4 4anime

Website https://animebee.to: Watch Seton Academy: Join the Pack! animebee Episode 12 dubbed anime

Watch Choco Kyouju no Oheya Episode Full