Хроника

Ограбен маркет во Скопје

На 09.03.2019 година во 21,20 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на булеварот “Мајка Тереза” во маркет непознат сторител со закана од вработените го одзел дневиот промет. Се работи на расчистување на случајот.

Нови вести

Седум ученици повредени во сообраќајка кај Попова Шапка

Daniela

Камион се преврте на автопатот Демир Капија-Миравци, едно лице повредено

Igor

Исклучени од сообраќај 24 возачи без возачка дозвола

Valentina