January 16, 2019 00:54
Хроника

Ограбено казино во Гевгелија

Во Полициската станица Гевгелија вчера околу 02.40 часот било пријавено дека непознат сторител извршил разбојништво во казино на улица „Слободан Митров”.

МВР денеска соопшти дека разбојникот со закана од вработените го одзел дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Related posts

Ограбена црква во скопско Маџари

Filip

Мајка од Скопје по два месеци пријавила дека и исчезнало детето

24info

Исчезнала 15-годишна девојка

24news