December 5, 2021 09:41
Хроника

Ограбено возило на брза пошта во Радуша

На 23.11.2021 околу 19 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Г.А.(36) од с.Сарај, скопско, пријавил дека околу 16.30 часот, додека извршувал работни задачи со патничко возило за приватна брза пошта, во с.Радуша три лица со закана со оружје му одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.