June 27, 2019 10:44
Хроника

Ограбена пекара во Тафталиџе

Двајца крадци синоќа вограбиле пекара на улицата Московска во скопската населба Тафталиџе.

МВР соопшти дека според пријавеното, додека едното лице разгледувало што да купи,  другото одзело пари од касата.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.

Нови вести

Двајца повредени во судир на камион и два автомобили

Igor

Казнети над 200 возачи за брзо возење на автомобили и мотори во Скопје

Igor

Барал 3.000 евра од кумановка за да не објави секси фотографии

Igor