Хроника

Ограбена обложувачница во Трубарево

На 27.02.2020 околу 00.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во обложувалница во с.Трубарево, скопско, две лица со закана со пиштол од вработената одзеле пари од касата и побегнале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.