October 22, 2021 05:13
Хроника

Ограбена обложувачница во Аеродром

Двајца разбојници ограбиле обложувачница, утрово во населбата Аеродром, дознава 24 Инфо.

Според неофицијални информации, разбојниците однеле поголема сума на пари.

Вработените во обложувачницата „ Спорт лајф“ спроти црквата „Св. Илија“ не беа расположени за разговор. Од очевидци дознаваме дека грабежот го извршиле две лица облечени во црно кои по рзбојништвото трчајќи избегале кон ресторанот „Еквилибриум“.

Грабежот се случил околу 9.30 часот, иако станува збор за локација на која има многу луѓе во зградата има повеќе локали, па и уште една обложувачница.

Според извори во истрагата, разбојниците биле вооружени и однеле 300.000 денари. Тие биле добро информирани бидејќи ја ограбиле обложувачницата откако бил донесени парите. Арамиите најверојатно биле снимени од безбедносните камери на соседните локали, како и од локалите на улицата по која избегале.

Website https://aniwatch.pro: Watch Human Crossing aniwatch Episode 13 anime stream

AnimeFreak: The Nighthawk Star anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreak dragon ball

Website https://animetv.cc: Watch Tattoon Master (Dub) animetv Episode 2 free anime tv shows

https://twistmoe.net anime twist app

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/kissanimemx

Animefreakws edublogs: https://animefreakws.edublogs.org/