June 26, 2019 20:27
Живот

Овој човек се развел, пропил, останал на улица, а потоа Бог погледнал кон него!

Овој човек се развел, пропил, останал на улица, а потоа Бог погледнал кон него!

На бездомникот од Аспен, Мајкл Енгфорс му се насмевнала среќата кога на лотарија добил награда од 500.000 долари. Во ливчето уложил 10 долари.
– Мајкл никогаш не се откажа. Знаеше дека среќата ќе му се насмевне – изјавил Џереми Ковалис, директор во Центарот за бездомници во Аспен за телевизија од Денвер.
Инаку, Мајкл во последните неколку години се соочил со развод, проблеми со алкохолот, а ги загубил домот и работата.
Скромниот Енгфорс изјавил дека со парите ќе купи еден пар скии, но најпрво ќе се поврзе со ќерката која ја нема видено 20 години.

Нови вести

Четири години правела “селфи“ со нејзината мајка: Од последните фотографии ќе ви се скрши срцето

24news

Со овој трик ќе ја светнете кујната – Помешана сода бикарбона, вода и оцет прави чуда

24news

Овој трик ќе ви го промени животот засекогаш – Потребни ви се сода бикарбона и јаболков оцет

24news