December 6, 2021 19:20
Спорт

Овен: Не гледам како ПСЖ ќе ја освои ЛШ кога е послаб од минатата сезона

Клуб Бриж и ПСЖ вчера одиграа 1:1 во првото коло од Лигата на шампионите.мЗа првпат од првата минута на теренот заиграа Меси, Нејмар и Мбапе, но белгискиот тим успеа да остане непоразен. Прославениот англиски напаѓач Мајкл Овен по натпреварот даде интересна изјава.

-Ова напаѓачко три (Меси, Мбапе, Нејмар) го прави ПСЖ послаб од минатите сезони. Не гледам зошто тие се еден од фаворитите за освојување на пехарот во Лигата на шамппионите. Мислам дека англиските тимови се далеку, далеку посупериорни, изјави Овен.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven DARLING in the FRANXX Episode 20

SK8 the Infinity Episode 6

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 23

My Hero Academia

My Hero Academia Season 5 (Dub)