November 28, 2021 06:03
Балкан

Ова се сопружниците од Србија кои починаа од корона во ист ден, не беа вакцинирани

Сопружниците Дејан (45) и Сузана (37) Тодоровиќ од Мал Црниќ кај Пожаревац починале од кoрoна во ист ден, пишува Нова.рс.

Сузана имала проблем со астма пред короната, додека нејзиниот сопруг Дејан бил целосно здрав. И двајцата не биле вакцинирани.

Откако биле заразени со коронавирус, тие биле сместени во ковид-болницата во Батајница, и по тринеделна борба, ноќта помеѓу 26 и 27 септември, и двајцата починале.
Нивната ќерка остана без татко и мајка за само една ноќ, а целото семејство и познаници се во шок поради оваа трагедија.

Приказната за Nova.rs ја потврди директорот на болницата во Батајница, др. Татјана Аџиќ.

-Минатата недела истиот ден починаа маж и жена. И двајцата невакцинирани. Таа ‘84. година, тој ‘76. Замислете го тоа семејство и тоа дете кое остана без двајцата родители за една ноќ бидејќи не беа вакцинирани, рече д -р Аџиќ.

AnimeFLV: Ranma ½ Super anime episode 3 online free at https://animeflv.uk free anime online

Website https://kissanime.mx: Watch Kishin Houkou Demonbane (TV) Specials kissanime Episode Full kissanime jojo

Watch Kino's Journey Episode 13

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance (Dub) (https://animedao.nl/m/DqBO) Episode Full

Website https://animefreak.ws: Watch Transformers: Armada (Dub) animefreak Episode 52 anime websites