June 27, 2022 19:33
Спорт

Објавени пошироките списоци на ракометари и ракометарки за Медитерански игри

Ракометната федерација на Македонија ги објави пошироките списоци на ракометари и ракометарки за Медитерански игри.

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров, ја објави листата од Машката селекција на која се најдоа 26 ракометари.

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Љубомир Савевски го објави поширокиот список за Медитерански игри на кој има 35 ракометарки.

Медитеранските игри ќе се одржат во Оран, Алжир во период од 25 јуни до 05 јули 2022 година.

máy chủ go88

sunwin healthcare private limited kinh nghiệm chơi tài xỉu sunwin shenzhen sunwin intelligent-a