December 14, 2019 13:54
Македонија

Облачно со температура до 20 степени

Времето во текот на ноќта и изутринава беше променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.Во текот на денот ќе биде умерено до значително облачно, по одделни котлини со слаба магла. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе биде во интервал од 14 до 20 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со слаб југоисточен ветер. Температурата ќе достигне 16 степени.

Нови вести

ВМРО-ДПМНЕ:Додека Заеви и Леови возат луксузни автомобили работниците во нивните фабрики земаат минимални плати

Valentina

Употребени пелени и кујнски предмети фрлени покрај улиците во Битола – спроведена масовната акција за чистење на градот

Valentina

Oбвинителството нема да го гони Коце Трајановски за изборот на директор на Водовод поради застарување на делото

Valentina