July 11, 2020 16:03
Македонија

Облачно со температура до 20 степени

Времето во текот на ноќта и изутринава беше променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.Во текот на денот ќе биде умерено до значително облачно, по одделни котлини со слаба магла. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе биде во интервал од 14 до 20 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со слаб југоисточен ветер. Температурата ќе достигне 16 степени.