June 28, 2022 02:55
Македонија

Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд претпладне. Во јужните делови претпладне врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи. Ќе дува засилен до силен северен ветер кој повремено ќе достигне брзина над 60 километри на час.

Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15, а максималната ќе достигне од 19 до 27 степени.

Во Скопје, слично време со повремени врнежи од дожд и засилен, повремено силен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне до 24 степени.

Во следните денови, времето ќе биде стабилно, со ниски утрински температури во четврток и петок. Дневните температури од сабота ќе бидат во позначителен пораст. Локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи се очекува во недела.

go88 đánh bài đổi thưởng go88 cổng game quốc tế go88 ông đồ

Sun Win - Cổng Game Bài Macao, Tài Xỉu Số 1 VN kinh nghiệm chơi tài xỉu sunwin sunwin danh bai doi thuong