January 25, 2021 14:35
Македонија

Облачно со засилен северен ветер

Времето утрово е студено и ветровито, а преку ден ќе биде облачно со засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег, а некаде во долините е можен слаб дожд, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе се движи од минус 5 до 3, а максималната од 4 до 11 степени.

Во Скопје слично време. Во некои повисоки делови од регионот ќе провејува слаб снег. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне 6 степени.

Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 17 (https://gogoanime.be/m/0Dyk/ep-17) at website https://gogoanime.be gogoanime boku no hero

High School DxD BorN (Dub) Episode 12 at website https://animeflix.nl animeflix banana fish