January 29, 2022 09:23
Македонија

Облачно со дожд, а на планините снег

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне и во ноќните часови. На повеќе места ќе наврнат над 20 л/м2 воден талог. Преку денот ќе дува слаб до умерен, а особено во источните делови повремено засилен југоисточен ветер, кој во текот на ноќта ќе се промени во северен.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 6 до 14 степени.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд, пообилни попладне, како и во тек на вечерта и ноќта. Минималната температура ќе биде околу 4, а максималната ќе достигне 9 степени.

Поради заладување проследено со засилен северен ветер врнежите во вторник ќе преминат во снег и на повисоките места, а до крајот на денот снег ќе има и на некои пониски места, особено во источните делови. Снежната покривка на планините ќе се зголеми, а нова ќе се формира на повисоките места, како и речиси насекаде во источните делови.

Во среда и четврток претпладне ќе има стабилизација со разведрување и ниски утрински температури, а потоа повторно следува период на променливо време со повремен дожд.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Hunter x Hunter (2011)

anime heaven au AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

AnimeHeaven My Hero Academia Season 2 Episode 22

AnimeHeaven Black Clover

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba