August 2, 2021 21:31
Македонија

Облачно и посвежо денеска и утре, потоа повторно затоплување

Скопје, 14 јуни 2021 (МИА) – Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 15, а максималната ќе достигне од 18 до 26 степени. УВ-индексот ќе има вредност 6.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне до 23 степени.

Како што најави УХМР, во вторник ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб, вдолж Повардарието умерен северен ветер. Потоа ќе преовладува значително потопло време со дневни температури кои на места ќе бидат над 30 степени. хс/сп/

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE. Mobile Suit Gundam Thunderbolt: Bandit Flower Episode Full

https://animeheaven.pro black clover anime heaven. To Be Hero [Chinese Dub] (https://animeheaven.pro/m/eLB6) Episode 12

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE. Gegege no Kitarou: Jigoku-hen (https://animebee.to/m/wx9q) Episode 7

KissAnime Edublogs: https://kissanimemx.edublogs.org/