January 21, 2022 10:32
Македонија

Облачно и локален дожд претпладне, дневната температура до 15 степени

Времето денеска ќе биде претежно облачно, претпладне со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 9, а максималната ќе достигне од 9 до 15 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со повремен слаб дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне 10 степени.

За утре и за четврток УХМР прогнозира преодно стабилизирање на времето, а ноќта кон петок и за време на викендот ќе има пообилни врнежи од дожд под влијание на влажен бран. На повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 16

sites to watch anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

ANIMEFLIX Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

ANIMEFLIX How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 5

anime website ANIMEFLIX Bleach