November 21, 2019 00:13
Македонија

Облачно време со пороен дожд и грмежи

На повеќе места времето денеска ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи, информира УХМР. На места и особено на северот и истокот процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пороен дожд, засилен ветер и услови за појава на град.

Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 19, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степени.

Во Скопје претпладне со сончеви периоди и со услови за краткотраен дожд, а попладне со пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 16 до 29 степени.

Утре и в понеделник нестабилноста ќе се намали, а претежно во планинските региони ќе има услови за појава на краткотраен дожд во недела со ретки грмежи. Во деновите потоа ќе преовладува претежно стабилно време со повремено зголемена облачност.

Нови вести

Јане Велковски се запозна со Дејвид Бекам на самитот на Светскиот ден на децата

Filip

Мицкоски на средба со Борисов: „Македонија се соочува со криминал и корупција во највисоките ешалони на власта“

Filip

Меркел: Не би било добро да нема ЕУ-перспектива за Северна Македонија и Албанија

Filip