January 20, 2022 15:35
Македонија

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Oблачно со пообилни врнежи (на повеќе места над 25л/м2, а локално и над 30л/м2) кои во западните и северните делови, како и на повисоките места ќе бидат претежно од снег. Ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне од 4 до 10 степени.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд, а попладне врнежите ќе преминуваат во снег и ќе се формира помала снежна покривка. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 5 степени.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 16

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside Episode 8

animes online AnimeFreak Josee, the Tiger and the Fish

anime websites That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2