September 19, 2019 13:06
Балкан

Обвинителството на БиХ ги испитува заканите против Додик

Обвинителството на БиХ води истрага за смртните закани упатени кон српскиот член на претседателството на БиХ, Милорад Додик, изречени во коментарите на телевизискиот портал БН, соопшти судската институција.

„Обвинителството на БиХ доби известување од Агенцијата за истраги и заштита на БиХ (СИПА) за заканувачката содржина упатена кон Додик во коментарите на телевизијата БН. Предметот се истражува, не можеме да дадеме повеќе информации или детали“, рече Адиша Карачиќ, висок стручен соработник за односи со јавноста на Обвинителството.

Нови вести

Хаг испрати нови покани за сослушување на припадници на ОВК

zane

Еден мигрант убиен во тепачка кај Бихаќ

zane

Над 115 илјади Косовци годинава ќе гласаат по прв пат

Valentina