December 6, 2019 11:13
Македонија

Обвинителството бара притвор за Јанева

Јавното обвинителство бара притвор за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради основано сомнение за злоупотреба на службенатра положба и овластувања, а во врска со предметот „Рекет”.

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески на прес-конференција соопшти дека од досега обезбедените докази, има основи за проширување на истрагата за „Рекет” и врз Катица Јанева, која е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластувања заради стекнување имотна корист

Нови вести

Формирана секторска работна група за следење и решавање на Ромските прашања

Valentina

Ѓорѓиев: Имаме различно толкување на терминот „заедничка историја”

Valentina

Намален водостојот на Дојранското Езеро

Valentina