November 27, 2021 02:50
Хроника

Обвинение за скопјанец кој дома чувал арсенал оружје

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило  кривично дело – Недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 1 од Кривичниот законик.

Обвинетиот, 65-годишен жител на село Марино, во својот дом неовластено држел полуавтоматски пиштол „Црвена застава мод.70“ со калибар од 7,65мм со два шаржери, десет куршуми со калибар 7,65мм, ловна пушка „Заводи црвена застава“ со калибар 12мм, полуавтоматски пиштол „Црвена застава м57“ со калибар 7,62Х25мм, 18 куршуми муниција за тој пиштол, 89 ловни патрони, како и пневматска пушка без ознака и број и од неутврдено потекло, наменета за истрелување на оловни проектили – дијаболи.

Со поднесување на обвинението, јавниот обвинител до Основниот кривичен суд Скопје  достави предлог за продолжување на веќе определената мерка куќен притвор.

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Ketsuekigata-kun! 2 Episode 12

Website https://gogoanime.be: Watch Fox Spirit Matchmaker 6th Season gogoanime Episode 26 gogoanime hunter x hunter

Scoop: https://www.scoop.it/u/gogoanimebe

Slideserve: https://www.slideserve.com/animeflixnl