October 26, 2021 14:40
Македонија

Нуредини во ДУИ дојде со службено возило да промовира зелена агенда: Ако треба ќе одам пеш

Денеска министерот за животна средина, Насер Нуредини во седиштето на ДУИ пристигна со службено возило за да промовира дел од зелената агенда. На прашањето дали злоупотребува државни ресурси за промовирање партиска кампања, тој одговори дека бил службено во Чаир и ако треба ќе оди пеш до работа, објави ТВ 21.

-Не верувам, но доколку е така се извинувам, бидејќи службено бев во Чаир и сега ќе продолжам со работа. И пеш ќе одам ако има потреба, одговори тој.

Претходно Владата донесе одлука со која се уредува користењето службени возила.

-Со оваа одлука секој функционер кој ќе злоупотреби службено возило за приватни цели, ќе се соочи со казна. На тој начин ќе се елиминираат потенцијалните злоупотреби на службените возила, односно користењето на јавните ресурси за приватни цели, рече Николовски.

AnimeTV: Danguard Ace: Part 2 (Dub) anime episode Full online free at https://animetv.cc sword art online anime tv

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

Website https://animeflv.uk: Watch Samurai Deeper Kyo (Dub) animeflv Episode 26 free anime online

Watch Ginyuu Mokushiroku Meine Liebe Wieder Episode 13

Comicvine gamespot: https://comicvine.gamespot.com/profile/animefreakws/about-me/

Catchthemes: https://catchthemes.com/support-forum/users/animeflixnl/