August 15, 2022 17:36
Хроника

„Ноќниот радар“ улови 118 пребрзи возачи ноќеска во Тетовско

Во текот на изминатата вечер (25/26.06.2022) во периодот од 22.00 до 04.00 часот со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на СВР Тетово за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 118 возачи.
Од нив, 28 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а девет возила се движеле со брзина над 70 километри на час повеќе од дозволеното. При тоа 57 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 61 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

sunwin

tải sunwin

sun win

sunwin

sunwin