June 24, 2021 19:40
Хроника

„Ноќен радар” во Тетово казни 19 пребрзи возачи

Во рамките на континуираните активности што ги презема Секторот за внатрешни работи Тетово-Полициска станица Тетово за поголема безбедност на патиштата и улиците на поширокото тетовско подрачје вчеравечер (9 јуни) од 20 часот и 30 минути до 23 часот и 30 минути спроведена е контрола на брзината со која се движат возилата во и надвор од населено место.

Во контролата реализирана со таканаречен „ноќен радар”, биле откриени и законски санкционирани вкупно 19 прекршоци, односно пречекорувања на максимално дозволената брзина.

На сите прекршители изготвени им се законски предвидените поднесоци.

https://kissanime.mx food wars kissanime. Heavy Object Episode 24

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Z.O.E. 2167 Idolo (https://animefreak.ws/m/B12J) Episode Full

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. The Daichis: Earth's Defence Family - Into the Depths of Marital Hell (https://wcostream.cc/m/mxME) Episode Full

KissAnime About: https://about.me/kissanimemx