November 27, 2021 17:40
Свет

Норвешка полиција: Убиецот на петмината со лак и стрела користел и убодно оружје

Норвешката полиција соопшти дека данскиот државјанин, кој минатата недела уби пет лица, а повреди тројца, при нападот, покрај лак и стрела, користел и „убодно оружје”.

Полицискиот инспектор Пер Томас Омхолт рече дека 37-годишниот Еспен Андерсен Братен најверојатно прво ги повредил жртвите со стрели, а потоа ги избодел до смрт со ладно оружје.
– Кога станува збор за оружјето, претходно рековме дека напаѓачот користел лак и стрела. Но, тој користел и убодно оружје. Не сакаме да излеземе со информации за каков вид ладно оружје се работи, бидејќи се уште не сме ги испитале сите сведоци, рече Омхолт денеска на прес-конференција.

Website https://animeheaven.pro: Watch KIRARA animeheaven Episode Full animeheaven black clover

Website https://animekisa.in: Watch Beyond the Boundary: Idol Trial! animekisa Episode 5 watch anime dub

TwistMoe: Fractale (Dub) anime episode 11 online free at https://twistmoe.net animes online

Website https://animepahe.cc: Watch Tokyo Majin Gakuen Kenpucho: Tou Dai Ni Maku (Dub) animepahe Episode 12 anime to watch

Website https://4anime.biz: Watch Arjuna (Dub) 4anime Episode 13 4anime chromecast