March 3, 2021 20:21
Спорт

Нокаут-фазата на мундијалот почнува со пресметката Данска – Египет

Светското ракометно првенство за мажи кое се одржува во Египет влегува во својата завршница со денешните четвртфинални дуели. Првата нокау-фаза на мундијалот ја отвораат бранителот на трофејот, актуелниот светски првак Данска и домаќинот Египет од 17.30 часот.

Преостанатите три средби од оваа фаза : Шпанија – Норвешка, Шведска – Катар и Франција – Унгарија се играат од  20.30 часот.

Победниците ќе се пласираат во полуфиналето.

 

Watch I want to eat your pancreas Episode Full at Crunchyroll crunchyroll 30 days free trial 2020

Watch The Promised Neverland Episode 12 (https://animeflix.nl/m/YlXb/ep-12) at website https://animeflix.nl animeflix black butler