January 21, 2022 15:30
Магазин

Нов Xiaomi Store во Скопје- 25.11.2021 со специјални промоции за најбрзите фанови!

Глобалниот технолошки лидер Xiaomi оваа недела ќе го отвори новиот и прв Xiaomi Store на атрактивна локација во приземјето на Градскиот трговски центар. Отворањето ќе се случи во четврток, на 25 ноември во 11 часот во друштво на високи претставници на Xiaomi.

Xiaomi подготви специјални промоции и големи изненадувања за сите фанови и купувачи кои ќе бидат дел од настанот, а ќе важат единствено на денот на отворањето. Ова е одлична можност за најбрзите купувачи да станат сопственици на најнови Xiaomi производи!

  • 1+1 гратис – за првите 10 фанови ГРАТИС – ЗА ПРВИТЕ 10 ФАНОВИ и
  • Специјални попусти за:

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Mercedes AMG Petronas F1 Pro

Xiaomi Robot Vacuum-M

Како и останатите илјадници продавници во светот, и новиот Xiaomi Store во Скопје ќе биде дом на врвната Xiaomi и Redmi мобилна технологија, паметни уреди за домот, телевизори, аудио и видео опрема, како и лајфстајл производи за секаква намена.

Настанот ќе биде одржан согласно протоколите, почитувајќи ги препораките и мерките за претпазливост, во тивка атмосфера. Тимот и вработените во новиот Xiaomi Store ќе дистриубираат маски и средство за дезинфекција, а бројот на лица кои ќе бидат присутни во продавницата ќе биде ограничен.

За Xiaomi

Корпорацијата Xiaomi е основана во април 2010та година и котирана на Главниот одбор на берзата во Хонг Конг на 9ти јули 2018 година (1810.HK). Xiaomi е компанија за потрошувачка електроника и паметно производство со примарен фокус на паметни телефони, паметен хардвер и платформата за Интернет на нештата (IoT) .

Со еднаков акцент на иновациите и квалитетот, Xiaomi континуирано цели кон висококвалитетно корисничко искуство и оперативна ефикасност. Компанијата неуморно гради врвни производи со реални цени, за да им овозможи на сите во светот да уживаат во подобар живот преку користење на иновативна технологија.

Од вториот квартал на 2021ва година, Xiaomi се искачи на второ место како бренд за паметни телефони на глобалниот пазар на паметни телефони. Компанијата, исто така, ја воспостави водечката светска платформа за потрошувачи AIoT (AI+IoT), со над 374,5 милиони паметни уреди поврзани на нејзината платформа, не вклучивајќи ги паметните телефони и лаптопи. Производите на Xiaomi се присутни во повеќе од 100 земји и региони ширум светот. Во август 2021ва година, компанијата по трет пат се најде на листата на Fortune Global 500, рангирајќи на 338-то место, што е раст од 84 места во споредба со 2020 година.

 

english dubbed anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 10

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

Tokyo Ghoul Episode 12

Tokyo Revengers (Dub)

gogoanime in GoGoAnime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)