Балкан

Нов црн рекорд во Словенија – 8.681 новозаразени лица

Во Словенија денеска е потврден рекорден брод на заразени од Ковид-19. Од 13.803 направени тестови, позитивни биле 8.681 лица.

Словенечката влада воведе нови мерки за патниците и ја скрати домашната изолација од десет на седум дена, а премиерот Јанез Јанша рече дека е можно да се излезе од овој бран без нови драстични мерки и ограничувања, но само доколку сите се придржуваат до оние кои сега се на сила дури и да се зголеми опфатот со вакцинација на населението.

gogo anime tv. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

JUJUTSU KAISEN (Dub)

Tokyo Revengers (Dub) Episode 18

GoGoAnime Bleach

GoGoAnime My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 22

GoGoAnime Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 5