September 20, 2021 22:23
Македонија

Нов топол бран до крајот на неделава, од среда над 40 степени

Под влијание на топла воздушна маса од југ, од денеска до крајот на оваа седмица времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината.

– Во следните денови на повеќе места температурите ќе бидат над 35 степени. Најтопло ќе биде од среда до недела кога ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури, а вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 9. Наместа долж Повардарието температурата ќе го надмине и 40-тиот степен, соопшти УХМР.

Времето денеска е сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе
има зголемување на облачноста и во северозападните, претежно планински подрачја, ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Максималната температура во интервал од 32 до 38 степени и УВ-индексот со вредност 8.

Во Скопје денеска е сончево и топло со мала до умерена облачност  и слаб до умерен ветер од северозападен правец и температура до 37 степени. 

AnimeFLV: Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team - A Battle with the Third Dimension anime episode Full online free at https://animeflv.uk dubbed anime

Website https://animeheaven.pro: Watch Kengan Ashura animeheaven Episode 12 dragon ball z anime heaven

Watch Puella Magi Madoka Magica the Movie: Rebellion (Dub) Episode Full

Website https://animepahe.cc: Watch Utawarerumono OVA Picture Drama animepahe Episode 3 watch anime dub

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/15045076

Debate: https://www.debate.org/gogoanimebe/